TURNAJE AKADEMIE FC BANÍK OSTRAVA


MEMORIÁL EVŽENA HADAMCZIKA


evzen hadamczik cup

Mezinárodní halový turnaj mladších žáků, Memoriál Evžena Hadamczika, který pořádáme od roku 1978, každoročně připomíná trenérskou legendu Baníku. Pan Evžen Hadamczik dovedl klub na přelomu 70. a 80. let ke dvěma mistrovským titulům a na Bazalech položil základy úspěšné práce s mládeží.

Memoriálu Evžena Hadamczika se každoročně účastní špičkové týmy z České republiky i zahraničí. V letošním roce se turnaj uskuteční v hale na Dubině, a to ve dnech 29. listopadu až 1. prosince. Zúčastní se jej 14 týmů z 6 států.

Více o turnaji na webu FCBO: Memoriál Evžena Hadamczika

ZLATÝ KAHAN


zlatý kahan

Zlatý kahan je tradiční mezinárodní turnaj staršího dorostu, jehož historie sahá do roku 1981, kdy byl založen ke dni horníků. Tento každoročně kvalitně obsazený turnaj pořádá FC Baník Ostrava ve spolupráci s Moravskoslezským krajem a městem Ostrava. V minulosti na Zlatém kahanu startovaly zvučné kluby nejen z České republiky, ale rovněž ze Slovenska, Polska, Itálie, Francie i Německa.

Z celkového vítězství v uplynulém 38. ročníku Zlatého kahanu se radovali starší dorostenci Eintrachtu Frankfurt.

Více o turnaji na webu FCBO: Zlatý Kahan

BANÍK CUP


banik cup

Baník cup je novým členem do rodiny turnajů pořádaných Baníkem Ostrava, který by chtěl získat podobný ohlas jako mají již tradiční zavedené turnaje Zlatý kahan a Memoriál Evžena Hadamczika.

Původní název klubu, který později sbíral největší vavříny jako Baník Ostrava, byl SK Slezská Ostrava. Vznikl 8. září 1922 v hostinci U Dubu a v počátečním období neměl ani vlastní hřiště. Proto hrál všechna utkání na půdě soupeřů. Poprvé vyběhli jeho hráči na vlastní trávník na Kamenci roku 1925 a tým SK Slezská Ostrava pak postupoval v hierarchii fotbalových soutěží naší země stále výš.

Více o turnaji na webu FCBO: Baník Cup

Koordinátor turnaje: Bc. Marek Smrčka | smrcka@fcb.cz | FC Baník Ostrava

Informace o COOKIES

Zpět na ÚVOD