ARCHIV MINER CUP


MINER CUP

Akademie FC Baník Ostrava, jako pořadatel turnaje, respektuje opatření vlády vzhledem k pandemii koronaviru. Již v minulém týdnu zrušila tréninkový proces všem mládežníkům, dnes se přidalo A–mužstvo klubu. Ovšem turnaj pořádaný v druhé polovině června rušit nehodlá a věří, že se situace ohledně pandemie brzy ustálí a všichni, nejen v klubu, se budou moci vrátit ke své rutině a plnohodnotnému životu.

„Vzhledem k termínu konání, tedy 20. a 21. 6., věříme, že se turnaj podaří uskutečnit. Jsem si vědom, že doba tří měsíců není pohodlný časový polštář pro zbavení se pandemie koronaviru, ovšem jsem v tom optimistou a věřím, že koronavir do června porazíme a turnaj se uskuteční. Je pochopitelné, že vzhledem k momentální situaci je trošičku oříšek, pracovat na některých organizačních otázkách, ale stále pracujeme neúnavně na tom, aby se turnaj povedl a turnaj splnil všechna očekávání přihlášených mužstev“ uvedl koordinátor turnaje Marek Smrčka.

Mužstva se tedy stále mohou těšit na červnový turnaj Miner Cup, pod hlavičkou Akademií FC Baník Ostrava a Górniku Zabrze. Na závěr Marek Smrčka doplňuje „jménem Akademie FC Baník Ostrava bych chtěl všem popřát, v tomto náročném období, zejména zdraví a buďte ohleduplní ke svému okolí“.

MINER CUP

Mládežnický turnaj MINER CUP, vznikl na základě dohody mezi Akademií FC Baník Ostrava a Akademii Pilkarskej Górniku Zabrze. Tuto dohodu Vám přiblíží jeden z členů představenstva Akademie, pan Roman Holiš, se kterým jsme hovořili samozřejmě také o samotném turnaji.

Jak vlastně vznikla myšlenka uspořádat Miner Cup?

Lukasz Milik, sportovní ředitel klubu ze Zabrze, přišel s nápadem udělat turnaj pro nejmenší s tím, že se budeme spolupodílet na pořadatelství způsobem, kdy v každém městě bude hrát jedna z kategorií, pro které je turnaj nakonec určen, tedy kategorie U9 u nás a U8 v Zabrze. Do společné akce jdeme na základě výborné spolupráce s Górnikem, zejména v osobě Lukasze Milika, který vše, co slíbil, také splnil. Naší podmínkou bylo jen, že turnaje se zúčastní týmy GKS Katowice.

Přibližte nám spolupráci s Górnikem.

Polský tým Górnik Zabrze nás ústy Lukasze Milika oslovil v zájmu větší spolupráce při přátelských utkáních a turnajích. Vzhledem k nesporné kvalitě Akademie Górniku a vzdálenosti mezi oběma městy se nám tahle myšlenka líbí. Dochází ke kvalitní konfrontaci mezi mužstvy různých věkových kategorií. Chci jen zdůraznit, že uznáváme tradice a pokud chce být Baník silný, musí držet pospolu na všech frontách, ať už jde o mužský fotbal, mládežnický fotbal nebo fanoušky. Proto je důležité říci, že pro nás je družba s GKS Katowice posvátná a jediná na polském území. Ovšem v podobě mužstev Górniku se nám nabízí kvalitní konfrontace pro naše celky a tu my samozřejmě vítáme.

Kde se bude hrát? Proč ne na Bazalech?

V Zabrze se bude hrát na novém hlavním stánku klubu, což považuji za úžasnou záležitost, zejména pro děti. U nás se pak bude hrát v příjemném prostředí hřiště v Markvartovicích. Na Bazalech se hrát bohužel nemůže, z důvodu nízké kapacity tribuny se zázemím, která je zhruba 450 osob. Ochozy, bohužel pro fotbal v Ostravě, nejsou zkolaudovány. Ovšem, co není, může být.

Co si slibujete od prvního ročníku turnaje?

Jakákoliv akce, která děti, nejen z Ostravy, přivede ke sportu, je úžasná věc. Jde o krásnou konfrontaci ničím nezatížených mladých fotbalistů. Zápal pro hru, slzy pro prohraném zápase a naopak obrovskou radost a úsměvy, kdy vstřelí branku, vyhrají zápas, či dokonce celý turnaj. To vše je úžasné sledovat a přesně to si od turnaje slibuji.

Jaké jsou plány Miner Cupu do budoucna?

Chceme z turnaje do budoucna udělat tradiční sportovní akci, která nabídne týmům příjemné uzavření sezóny. Také si přeji, aby se v organizaci turnaje angažovali lidé se zápalem pro fotbal, protože to je předpokladem pro povedenou akci. Proto jsem rád, že v osobě Marka Smrčky, který má primárně na starost první ročník turnaje, který je vždy těžký, jsme takovou osobu našli. Také doufám, že se do budoucna najde spoustu osob či firem, které vidí smysl v tom, dělat takové akce pro mladé sportovce, tak jako jej vidí naši partneři pro tento ročník turnaje, kterými jsou Colliery Crossfit a Los Křupos a turnaj podpoří, protože to souvisí s dalším z našich cílů, kterým je každoroční posouvání turnaje na vyšší úroveň.

NAŠI PARTNEŘI


los krupos
colliery crossfit

Koordinátor turnaje: Bc. Marek Smrčka | smrcka@fcb.cz | FC Baník Ostrava

Informace o COOKIES

Zpět na ÚVOD